top of page

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Як підготуватися до проходження ЗНО 

  • У систему самопідготовки потрібно активно вводити тестові технології, адже недаремно говорять, що «неможливо навчитися плавати, стоячи на березі». Тренування у виконанні тестових завдань дозволяють реально підвищити тестовий бал. 

  • Знаючи типові конструкції тестових завдань, Ви практично не будете витрачати час на розуміння інструкції. Під час таких тренувань формуються відповідні навички саморегуляції і самоконтролю. 

  • Склади план занять. Для початку потрібно визначити: хто ти – “сова” чи “жайворонок”, і відповідно до цього максимально використовувати ранковий чи вечірній час.Складаючи план на кожен день підготовки, необхідно чітко з'ясувати, що саме сьогодні буде вивчатися. Не взагалі: “трохи позаймаюся”, а які саме розділи чи теми. 

  • Почни з найважчого (з того розділу, який знаєш гірше всього).

  • Якщо тобі важко “розкачатися”, можна розпочати з того матеріалу, який тобі більше всього цікавий. Можливо, поступово ти ввійдеш у робочий ритм і справи підуть… 

  • Не варто прагнути до того, щоб прочитати і запам'ятати напам'ять увесь підручник. Корисно структурувати матеріал за рахунок складання планів, схем, причому бажано на папері.

Плани, опорні схеми корисні і тому, що їх легко використовувати під час швидкого повторення матеріалу. 

  • Чергуй заняття і відпочинок.

Наприклад, 40 хвилин занять, потім 10 хвилин – перерва. 

  • Психологи радять увести в інтер'єр кімнати жовтий і фіолетовий кольори, оскільки вони підвищують інтелектуальну активність. Для цього буває достатньо якої-небудь картинки в цих тонах. 

  • Виконуй якнайбільше різноманітних тестів з того чи іншого предмета.

Ці тренування ознайомлять тебе з конструкціями тестових завдань. 

  • Тренуйся із секундоміром у руках (на завдання з однією правильною відповіддю в середньому потрібно 1-2 хвилини). 

  • Готуючись до зовнішнього незалежного оцінювання, ніколи не думай про те, що не справишся із завданням.

 

Чого не потрібно робити під час ЗНО

Порушення процедури проходження або проведення зовнішнього оцінювання

Учасник зовнішнього незалежного оцінювання може бути позбавлений права проходити зовнішнє незалежне оцінювання, або його робота може бути анульована, у випадку порушення процедури проходження зовнішнього незалежного оцінювання.
Спілкування з іншими учасниками. Абітурієнт може бути позбавлений права на продовження роботи над тестом, якщо в аудиторії де проводиться тестування він заважає іншим абітурієнтам працювати над тестом або спілкується з іншими абітурієнтами, або передає їм будь-які предмети чи матеріали.

Засоби зв’язку. Учасник ЗНО зобов’язаний покинути аудиторію якщо з’ясується, що він має при собі засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації або друковані чи рукописні матеріали, що не передбачені процедурою тестування.

Зверніть увагу, що абітурієнт позбавляється права проходити тестування за наявності навіть вимкненого телефону. Також робота абітурієнта може бути анульована вже після проходження тестування, якщо з’ясується, що він мав при собі телефонний апарат під час виконання тесту.

Для виявлення в абітурієнтів засобів зв’язку та з метою здійснення контролю за дотриманням процедури проходження зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) в пунктах тестування можуть використовуватися технічні засоби (камери відеоспостереження, металодетектори тощо).

Виявляти наявність заборонених предметів матимуть право працівники Державної служби охорони, Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, особи, уповноважені здійснювати державний контроль за проведенням зовнішнього оцінювання.
Запізнення. Допуск до пункту тестування припиняється за 10 хвилин до початку зовнішнього незалежного оцінювання. Будь-яке запізнення унеможливить проходження тесту, тому рекомендується заздалегідь відвідати пункт тестування та перевірити маршрути доїзду до нього. На пункт тестування бажано з’явитися за 30 хвилин до початку тесту.

Рішення про припинення роботи над тестом. Рішення про припинення роботи абітурієнта над тестом приймається колегіально уповноваженою особою, відповідальним за пункт тестування і старшим інструктором відповідної аудиторії (якщо порушення відбулося поза межами аудиторії – черговим).

bottom of page