top of page

​Н О В ​И Н И   І   З А Х О Д И

До Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за
незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

Педагогічний колектив Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 працює над проблемою: «Розвиток розумових та творчих здібностей учнів на рівні їх найбільшого потенціалу».

Реалізовуючи дану проблему, ми очікуємо таких результатів:

- виховати особистість, яка здатна жити в новому суспільстві;

- сформувати активну життєву позицію учнів;

- розвинути спроможність школярів приймати оптимальні та неординарні самостійні рішення;

- підвищити якість освіти;

- досягти оптимального особистісного рівня кожного учня;

- удосконалити систему управління та контролю за НВП;

- сформувати сталі потреби турбуватися про своє здоров’я та прагнути вести здоровий спосіб життя.

Привітання з Днем Незалежності України

Майстер-клас"Прапор України"

Український прапор - наша гордість і найвідоміший символ України. Під час повномасштабної війни весь світ дізнався про самовідданість і хоробрість українського народу, а наш синьо-жовтий прапор вивішують з балконів, носять на собі і прикріплюють до машини на знак підтримки українців.

З цієї нагоди учні нашого закладу зібралися на майстер-клас "Прапор України", де виготовляли чудові прапорці разом з учителем мистецтва Лічковахою Світланою Леонідівною.

ДЕНЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

       20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”. Цього дня вшановуємо пам’ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – у березні та квітні 2014 року, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України.

        Увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні на державному рівні передбачено розпорядженням Кабінету Міністрів України “Про затвердження плану заходів із вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні на період до 2020 року” від 23 серпня 2017 року №574-р. Відповідно до нього до Дня Героїв Небесної Сотні в навчальних закладах, військових частинах, закладах культури мають відбутися наукові, науково-практичні конференції, круглі столи, семінари, тематичні інформаційні, навчально-виховні, культурно-мистецькі та інші заходи з ушанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини.

ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

21 листопада ми відзначатимемо День Гідності та Свободи, встановлено на честь початку двох знаменних для новітній історії України подій: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Це одна із найважливіших для нас дат, тож і шкільні заходи, присвячені Дню Гідності та Свободи, мають бути особливим. Тим паче просто зараз, коли ми мухньо протистоїмо ворогу.

Цьогорічна інформаційна кампанія до Дня Гідності та Свободи проходитиме під гаслом «Вистояли на Майдані – переможемо у війні». Це дуже символічно та справді надихає.

Голоси боротьби до Дня захисників і захисниць Українита 80-річчя Української повстанської армії 

14 жовтня: Покрова, День козацтва і захисника України

14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України

З ДНЕМ ПРАЦІВНИКА ОСВІТИ

Дорогі мої колеги й колежаночки!
Прийміть найщиріші вітання з нагоди Дня працівників освіти!
У реаліях сьогодення Ви - військо знань, умінь, незламності, світла та добра. А робота - не просто праця- це покликання, до якого Ви  підходите з відкритим серцем та щирою душею. Доземний уклін за любов до професіі, невтомну працю та творчий пошук.
Нехай Віра, яку Ви вкладаєте в свою роботу, та Любов, яку Ви сієте в наших учнях, проростуть Надією на світле, мирне, щасливе майбутнє України! Нехай кожен Ваш день буде наповнений радістю й посмішками! Незгасного запалу, оптимізму, наснаги, мирного неба й перемоги!!!

З повагою директор закладу Лілія КУЛІШ

ДЕНЬ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ

Щорічно в другу суботу вересня відзначається День фізичної культури і спорту – свято, що уособлює велич сили духу, мужності та здоров’я. Це свято всіх прихильників здорового способу життя, фізкультурників, спортсменів, тренерів

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МИРУ

Школа, що стоголосо дзвеніла з ранньої осені й до літа, зараз мовчить і терпляче чекає своїх дітей.

 

Миколаївський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 2 жив, розвивався, оновлювався з року в рік заради комфортного, безпечного й доступного навчання й виховання своїх учнів. Батьківський, педагогічний та учнівський колективи з радістю й гордістю обговорювали відкриття сучасних локацій. І ,звісно, не можемо сьогодні не згадати 21 вересня 2021 року, коли в нашому закладі було відкрито «Клас Миру», діяльність якого мала допомогти дітям розуміти потреби та цінності один одного та налагоджувати співпрацю, засновану на взаємній повазі.

 

У Міжнародний день миру педагогічний колектив закладу бажає усім миру, надії та добра.

 

Вересень 2021- лютий 2022

1  ВЕРЕСНЯ

У день знань вітаємо вас,
Бажаємо вам успіху і натхнення.
Нехай день подарує нових геніїв для нас,
Сміливо крокуйте до мрій здійснення.
Нехай знання у вас легше входять,
Здоров'я вам і довгих років.
Щоб при будь-якому результаті,
Ви не знали ні бід, ні горя

https://youtu.be/C8lA3nJCgrc

Інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті до Дня Української Державності.

ap-1200x675.jpg

              28 липня Україна щорічно відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423 з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування міста Києва та розквітло за князювання Володимира Великого. Зміст Що таке День Української Державності? Тисячолітній спадок державності Етапи українського державотворення Спадкоємці Володимирового тризуба Що таке День Української Державності?

               День Української Державності запроваджений на утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення, а також для протидії російській дезінформації та історичним фейкам про буцімто єдність походження українського та російського народів. Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира. У 988 році він прийняв християнство як державну монорелігію, що стало для України цивілізаційним вибором. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, дало поштовх розвитку кириличної писемності.

           Давня Русь успішно долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору. Її державотворчі традиції продовжили, зокрема, Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна. Саме на вшанування видатного державотворця Київського князя Володимира Великого у День Хрещення Київської Руси–України – 28 липня – встановлено День Української Державності. Святкуючи його, ми засвідчуємо також і повагу до Тараса Шевченка, Миколи Костомарова, Володимира Антоновича, Михайла Драгоманова, Івана Франка, Лесі

«Книга мандрівка. Україна»

          Онлайн-гра “Пригоди Літератуса"

Перед тобою нова медіаосвітня гра «Пригоди Літератуса», яку створив Центр медіаіціатив (Вірменія), а українську версію — Академія української преси.

Її головний герой — юний принц Літератус. Гра складається із 10 рівнів. Герой проходить 10 світів в пошуках своєї коханої Верітас, викраденої Маніпулісом. Йому доводиться оцінити достовірність і правдивість інформації, яка йому трапляється, перевірити та знайти правду. Допоможіть Літератусу пройти його шлях: читайте оповідання і знаходьте предмети.

Наприкінці гри дізнаєшся, чи компетентний ти медіаспоживач?!

https://media.am/literatus/#uk

изображение_2022-04-30_141101550.png

Україна: Регіони - Вікторини – Карти: Seterra – це безкоштовні картографічні вікторини, завдяки яким можна дізнатися більше про країни

https://online.seterra.com/uk/vgp/3205

Привіт!

Життя триває, здатність логічно мислити продовжує бути важливою для кожного, а це значить - весняному сезону конкурсу головоломок бути! У цю неділю, 17.04.2022, традиційно запрошую всіх бажаючих учнів та студентів приєднатися до конкурсу з вирішення незвичних задачок на логіку. На вас чекають:

Нетипові задачки різного рівня та структури

Відеорозбір алгоритмів завдань до конкурсу і самих завдань - після його завершення

Неймовірна прокачка логіки, нові знання і, звісно, азарт змагань

Реєстрацію відкрито - чекаю на вас (інформація про учасників необхідна для дипломів):
https://docs.google.com/.../1FAIpQLSeHtRWyyueHwk.../viewform

 

У нас є зміни в регламенті, тож раджу переглянути його і новачкам, і досвідченим учасникам конкурсу:

https://docs.google.com/.../1seAtbVp4gVmyRUHg7i1i.../edit...

 

А якщо бажаєте потренуватися і бути готовими у неділю до всіх головоломних несподіванок, вам сюди:

https://www.janko.at/Raetsel/index.htm

 

Для тих же, хто хоче ближче познайомитися з конкурсом головоломок, пропоную кілька цікавих статистичних фактів:

Конкурс нараховує вже 3 онлайнових сезони, а також проведення офлайн у рамках Всеукраїнської літньої математичної школи і кількох менш значущих навчально-тренувальних зборів

Наймасштабніший сезон - Осінь-2021 - зібрав на реєстрації близько 500 учасників у трьох лігах, із них понад сотню отримали призові дипломи

Цей же сезон мав найбільш широку географію - він охопив 19 областей і 51 населений пункт

Окрім школярів (а по шкільних паралелях не було в нас лише першокласників), беруть участь у конкурсі і студенти - у різних сезонах були присутні представники 7 вищих навчальних закладів

Україно, ми разом! Вчимося новому, щоб після перемоги будувати краще майбутнє!

45 віртуальних подорожей Україною. Куди відправитися онлайн, якщо засумували за мандрами 

"Очі - вікно в світ"

0-02-05-21d1fb8dd24595981bc67b9f54dd23bb2fd10ed7c894a656c207030f59ba4f5c_701b7fdb9dca1506.
0-02-0a-d725695f33d05b85b2e1426a7f0fb94c5e8a80af133d09d32ac55d18b3175ff1_97fbf6a887b3cb3e.
0-02-05-cda5a398219f972ab7a7e3a92205e69e18c0a6f46efab455b963d39acfc42bd9_35ff5c749c73741d.

В рамках проєкту "Очі - вікно в світ" за підтримки British Council усі бажаючи мають змогу перевірити гостроту зору, вагу та зріст у Осередку здоров'я Миколаївського ЗЗСО І-ІІІ ст. √2 в період червень - серпень.
Попередній запис за телефоном+380 95 014 6302В рамках проєкту "Очі - вікно в світ" за підтримки British Council усі бажаючи мають змогу перевірити гостроту зору, вагу та зріст у Осередку здоров'я Миколаївського ЗЗСО І-ІІІ ст. √2 в період червень - серпень.
Попередній запис за телефоном+380 95 014 6302

Бабин Яр: конвеєр смерті на околиці Києва

За два дні у вересні 1941 року на околиці Києва розстріляли понад 30 тисяч євреїв. Це була одна з найбільших масових акцій знищення мирного населення під час Другої світової війни.

Заходи у рамках Тижня  знань з безпеки життєдіяльності

1.Гра «Впізнай дорожні знаки

2. Мультлекторій «Уроки безпеки»

3.Бесіди з ПДР

4. Фотоальбом «Правила поведінки на залізничному транспорті»

5.Веб- квест «Що ти знаєш про безпеку»

6.Віршовані пам’ятки щодо безпеки життєдіяльності для учнів початкової школи

7. Практичне відпрацювання планів евакуації

У Миколаївському закладі ЗЗСО І-ІІІ ст №2 у рамках проєкту "Живи здорово!" з метою створення оздоровчого осередку з адаптивної фізичної культури для дітей молодшого, середнього і старшого віку, дітей з особливими освітніми потребами, з порушеннями фізичного розвитку та послабленим  соматичним здоров'ям щодо профілактики захворювань дихальної,  порно-рухової та серцево - судинної системи дітей та підлітків Миколаївської громади було придбано спеціальне оздоровче обладнання. А саме велотренажер, електрична бігова доріжка, гімнастичні м' ячі, балансувальна платформа, масажні килимки.

Наш заклад починає реалізацію проєкта "Гартування сталлю", згідно якого буде облаштовано  міні - спортивний майданчик, з турботою про наших учнів в віддаленому від школі районі міста. 
Було замовлено та придбано обладнання для створення умов для занять фізичною культурою та спортивним дозвіллям

Тендітна жовто-блакитна квітка
Кличе нас: Не забудь! Не забудь!
Жертв страшного Голодомору
1932-1933 років в Україні.

Голодомор 1932-1933 років – страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей. Невідома навіть точна цифра. Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них.

Протягом тижня у закладі, організовано й проведено  уроки-реквіємів для учнівської молоді. Виставки фотоматеріалів, архівних документів, перегляд відеофільмів, представлено для учнівської аудиторії для вшанування вічної світлої пам’яті жертв страшних подій в Україні.
Щоб знайшли спокій душі закатованих голодом, учні  запрошують долучитися до Національної акції “Запали свічку пам’яті”.

День Гідності та Свободи

    День гідності та свободи – одне зі знакових офіційних свят у новітній історії України. Встановлене воно на честь двох знаменних і доленосних подій, які відбулися в Україні, – Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

  Святий наш обов’язок у цей день – згадати всіх Героїв, які виборювали свободу України і віддали свої життя за краще майбутнє рідного народу.
У їх когорті – герої Небесної сотні та українські вояки, котрі загинули під час антитерористичної операції на сході України. Це ті молоді патріоти України, які боролися за честь, справедливість та гідність українського народу. Ми не повинні, не маємо права забути про це і нехай їхня жертовність не стане даремною. Герої сьогодення поклали свої голови за мирну Україну для нас і для прийдешніх поколінь.

День захисника України

22 червня День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни

Протидія торгівлі людьми в Україні

unnamed.jpg

День Соборності України

22 січня 1919 року увійшло до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Собор душі є у кожного із нас, а одним із головних завдань собору душі є знати і пам’ятати свою історію.

Протягом 22 січня у Миколаївському ЗЗСО І-ІІІ ст№2 відбулися інформаційно-просвітницькі заходи, спрямовані на виховання в учнівської молоді почуття патріотизму, поваги до минулого українського народу, утвердження демократичних цінностей і пройшли під знаком єднання українського народу та під загальним гаслом «Єдина і неподільна Україна» з використанням історичних паралелей подій, пов’язаних із боротьбою українців за єдність держави у минулому столітті й нинішньою звитягою народу проти експансії на українські землі.

Вечір зустрічі випускників

4-го лютого у  школі пройшов вечір зустрічі випускників.  Приємно, що більшість із них змогли потрапити на цю зустріч. Свято розпочалося у теплій атмосфері, створеній завдяки креативно прикрашеному залу та щирим посмішкам на обличчях організаторів.

Неможливо не відзначити, що виступи класних керівників кожного з випусків були надзвичайно цікавими. Ми дізналися багато кумедних історій зі шкільного життя деяких випускників. Поринули у атмосферу, коли ще за партами сиділи вже такі дорослі діти. О, ці чудові квіти! Ці дивовижні букети! …та ніжні слова як подяка від випускників їхнім учителям, завучу, директору . 

          Безумовно, однокласники сумували один за одним і дуже раді були зустрітись знову. Тож, одразу після закінчення святкової частини вечора, вони попрямували до своїх класів, щоб усім разом зі своїми вчителями поринути у чарівний світ дитинства і юності, пригадати те, що забулося, те, що пам’ятають і досі.

      Будемо сподіватися, що вечір зустрічі сподобався нашим випускникам і він запам’ятається їм надовго.

            Дуже дякуємо організаторам вечора зустрічі!

Всесвітній день водно-болотних угідь

 У лютому  з метою підвищення обізнаності шкільної молоді з питань необхідності збереження довкілля відзначили Всесвітній день водно-болотних угідь, який пройшов під девізом  «Водно-болотні угіддя — перлина нашого краю».

 Під час Всесвітнього дня водно-болотних угідь учні долучалися до різних освітніх заходів

День Соборності України

День Соборності України - свято, що відзначається щороку в день проголошення возз'єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в1919 році. 22 січня 1918 року у приміщенні Київського Будинку вчителя було підписано Четвертий універсал , яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. А 1919 року в цей самий день на Софіївській Площі в Києві було проголошено Акт Соборності українських земель. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.

   У школі цей день відзначили   загальношкільним святом "Моя єдина Україна", на якій учні 5-11 класів мали змогу переглянути презентації, відеофільми та відео сюжети на дану тематику, а також підготували цікаву інформацію про області нашої держави. А в 1-4 класах були проведені інформаційні бесіди та конкурс малюнків "Соборна, вільна, незалежна".

День пам'яті героїв Крут

Серед героїчних сторінок нашого минулого вибивається на перше місце одне коротке слово – «Крути»!Коротке, але яке велике слово! Воно світить на сторінках нашої історії кривавою зорею найбільших героїчних подвигів!

   Щороку у січневі дні переносимося думкою і духом у той час, у ті святі для нас місця і на той шлях, що завів українських юнаків під Крути.   

   У нашій школі в останні дні січня проведено ряд заходів, приурочених Дню пам’яті героїв Крут. Це класні для учнів 1-11 класів на тему: «Крути: незгасна пам’ять і урок», круглий стіл для старшокласників «Бій під Крутами:  тріумф і трагедія».

Большой заголовок

День Гідності та Свободи

З метою вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України  у  школі було  проведено ряд заходів.

Було оформлено  тематичну  виставку  «Борці за незалежність України» .

    Проведено  урок  пам'яті  «Герої Небесної Сотні» ( 7-9 кл.) Під час уроку  діти познайомилися із трагічними подіями листопада 2013 р., переглядали    відеофільми  «Як  це було. Помаранчева революція»  «Революція Гідності. Хроніка  подій.». Класні керівники, класоводи  провели  інформаційні  хвилини, години спілкування «Обирай  свободу», ««Героями не народжуються, героями стають». Всі  ці заходи носили виховний характер.

     Також  відбулася  тематична  загальношкільна лінійка «З Україною в серці».     Учасники заходу згадали історичні передумови нового для українців свята, говорили про події минулого та нинішнього років, які увійдуть в історію як революція Гідності, і вшанували пам’ять загиблих у протистояннях на Київському Євромайдані хвилиною мовчання.

В цей день хочеться згадати слова Тараса Григоровича Шевченка: «В своїй хаті своя й правда, І сила, і воля». Тож давайте дивитись у майбутнє з оптимізмом та виборювати для себе та наступних поколінь те життя, якого варта наша Батьківщина.

«Голодомор – геноцид української нації»

У період з 21.11.12 по 25.11.12 у Микол]вськый ЗОШ І-ІІІ№2 ступенів було проведено ряд заходів з метою вшанування пам’яті жертв голодомору, донесення до школярів масштабів жорстокості, з якою винищували український народ, виховання особистої стурбованості кожного за події тих років.

У рамках  раніше складеного плану було обмежено проведення розважальних заходів у школі, приспущено прапор та вшановано пам'ять загиблих від голоду земляків хвилиною мовчання.

25 листопада було проведено загальношкільну лінійку –«Минуле стукає в наші серця», на якій увазі учнів було запропоновано перегляд документальних  відео- та фотоматеріалів, що дали змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу у 1932-1933 роках.

 В уяві кожного постали жахливі картини знущання над українцями, опухлі і змучені від голоду діти, дорослі, люди похилого віку. Вчителями було зачитано уривки зі спогадів очевидців, у яких йшлося про те як  відбувалася колективізація, вивезення зерна і їжі за кордон.

 Вчителі історії розповіли про «закон п’яти колосків». Від озвучених та проілюстрованих фактів у багатьох школярів та учителів на очах з’являлися сльози.

Шкільна бібліотека не залишилася осторонь виховних заходів: бібліотекар організувала книжкову виставку на тему «Свічка пам’яті. Голодомор мовою фактів».

28 жовтня - День визволення України від фашистських загарбників

З нагоди вшанування пам'ятної дати – Дня визволення України від фашистських загарбників – у школі було поведено ряд заходів.  Учні 10 класу підготували лінійку "А пам'ять священа...". В бібліотеці була організована виставка "Золота осінь перемоги". Також учні 6 класу стали учасниками покладання квітів до меморіалу Вічної слави.

«Ми пишаємось героїзмом, силою духу та мужністю наших ветеранів, які у ті буремні роки звільнили від окупантів рідну землю та багато європейських країн, а згодом у надзвичайно важких умовах відбудували зруйновані міста та села, відродили економічний потенціал, плекали наше мирне майбутнє».

Посвята в першокласники 

   13 жовтня у наших першокласників відбулося перше свято "Посвята в учні".
 Метою заходу було: пояснити першокласникам необхідність і бажання вчитися у школі, розвивати навички роботи в колективі; виявити акторські здібності учнів і залучати першокласників до активного життя у школі.

    Поставлену мету було досягнуто, адже в учнів 1 класу виникло почуття гордості, що вони вже також є повноправними членами шкільної громади.

     Свято пройшло в теплій, дружній і веселій атмосфері. Всі залишились задоволені, особливо найменші учні шкільної родини - першокласники.

День захисника України

День захисника України нероздільно пов’язане із розвитком війська та військових традицій. Традиції в житті суспільства і окремої людини відіграють важливу роль. На їх основі створюються моральні ідеали, принципи, переконання і норми, які визначають стосунки між людьми і ставлення громадян до своєї держави. У свою чергу ставлення людини до країни уособлюється у таких поняттях, як “Вітчизна”, “Батьківщина”, а найвищим проявом любові до рідної землі є готовність боронити її ціною власного життя.

Так у нашій школі пройшли заходи присвячені Дню захисника України. По класах класні керівники провели виховні години. Учні середньої ланки виготовляли обереги та привітальні листівки. В початковій школі     відбулися  спортивні змагання “Козацькі розваги”.  Діти залишилися задоволеними від проведених заходів.

Тиждень енергозбереження

 В нашій школі пройшов Тиждень енергозбереження.

 У рамках цього тижня  з метою звернення уваги до проблем використання енергії, економії енергоресурсів, охорони навколишнього середовища, залучення школярів до корисної діяльності з питань енерго-і ресурсозбереження були проведені різноманітні, такі потрібні сьогодні і цікаві виховні заходи.

День Учителя

  В першу неділю жовтня Україна відзначає чудове свято, яке по праву можна вважати всенародним – День працівників освіти. Все в цьому житті починається з хорошого вчителя, якого має кожна людина на Землі. Вчитель – це людина, яка плекає розумне, успішне і виховане покоління. Тому День працівників освіти в ЗОШ №2– це особливе свято.

  30 вересня в школі традиційно пройшов День учнівського самоврядування. Учні 9-11 класів проводили уроки, перейняли на себе обов’язки адміністрації та допоміжного персоналу. За підсумками проведеного заходу відбувся обмін думками між дорослими та дітьми. Останні дійшли висновку, що вони розуміють всю складність вчительської праці. В подальшому обіцяли бути більш стриманими у своїй поведінці та знаходити компроміси у спілкуванні.

  Учні впевнені, що такі дні самоврядування їм дуже потрібні. Адже в такий спосіб вони вчаться відповідальності, вмінню приймати правильні рішення, відстоювати свою думку та розвивати навички громадськості. На завершення дня діти порадували вчителів святковим концертом.

Бабин Яр: без права на забуття

  2016 році виповнюються 75-та річниця трагічних подій у Бабиному Яру. Бабин Яр в Україні став символом знищення євреїв Європи під час Голокосту. 

     У цей день 1941 року нацисти знищили в Києві десятки тисяч громадян, мешканців міста, більшість яких були євреями. Злочини в Бабиному Яру перевершили всі відомі до цього часу трагедії. Але, це не тільки трагедія минулої війни, це урок на майбутнє, який знову і знову нагадує, як важливо запобігати насильству та берегти мир 

   У школі були проведені виховні західи, присвячі цій даті.

  Старшокласники підготували історичні факти та відео, які висвітлюють та страшні сторінки історії, які мали місце в роки Другої світової війни.

   З учнями початкової школи були проведені тренінги "Всі ми різні, всі ми рівні"

"Увага! Діти на дорозі"

     З кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах країни. А це, в свою чергу, підвищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху: водіїв, пішоходів, пасажирів. Тому великого значення набувають знання правил дорожнього руху та їх дотримання.

   Місячник безпеки дорожнього руху – це період масштабних та інформативних заходів, націлених на підвищення обізнаності та усвідомлення кожним найгостріших проблем безпеки дорожнього руху.

Большой заголовок

Іван Франко

  Травневі свята для учнів нашої школи були цікавими й незабутніми.

 Величні Карпати, смарагдові полонини, дзвінки водоспади, а головне щирі гостинні люди радо зустрічали наш Карпатський десант.

  І звісно, ми не могли залишити поза увагою місця, які описує Франко у своєму творі «Захар Беркут». Мешканці села Тухля поставили пам’ятник відомому українському письменнику та стелу його не менш відомому літературному герою.

Відпочинок у Греції

З метою оздоровлення й відпочинку учні Миколаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Слов’янської міської ради Донецької області здійснили подорож до грецької республіки. Подорож відбулася на запрошення консульства України у Салоніках, Греція, Міністерства соцполітики України та ВБО ВО «Крила». 15 учнів віком з 8-ми до 16-ти років з восьмого по двадцять друге серпня 2016 року перебували у міжнародних дитячих таборах на півострові Халківіки, Греція. Протягом двох тижнів учні нашої школи милувалися чудовими краєвидами, дихали лікувальним морським повітрям, купалися, подорожували. Були здійснені екскурсійні поїздки га гору Афон, на Олімп а також містом Салоніки. Діти загартувалися на весь рік, отримали масу незабутніх вражень, знайшли багато нових друзів.

Аварія на Чорнобильській АЕС: 30 років з дня трагедії

Це слово назавжди увійшло в людську свідомість, як символ глобальної екологічної катастрофи.  Адже вибух на ЧАЕС зачепив понад три з половиною мільйона людей, у тому числі півтора мільйона дітей, завдавши значної шкоди їх здоров’ю.

З 25.04.2016 по 29.04.2016 для учнів 1- 11 класів були проведені заходи, які відображали події перших годин, днів Чорнобильської катастрофи та сьогодення.

Волонтерський агітаційний потяг «Труханівська Січ»

25 квітня учні нашої  школи відвідали Волонтерський агітаційний потяг «Труханівська Січ», що прибув у м. Слов’янськ. Активісти, волонтери та  митці запропонували нам майстер-класи, перегляд мультфільмів, практичні заняття, які викликали в учасників захоплення та велику зацікавленість. Через організаторів заходу ми передали сувеніри  дітям з інших областей України та обереги для воїнів АТО.

Дякуємо організаторам, волонтерам, активістам «Потягу єднання»!

Лялька -мотанка "Дзвіночок"

Ніколи не пізно відчути Музику серця душі,

ніколи не пізно згадати те, що забули усі…

Надія Пришляк

       Першого квітня 2016 року в Миколаївській ЗОШ І-ІІІ ст.№2 пройшло відкрите засідання гуртка «Оберіг». Де учні 5-6 класу разом з вчителями, які були запрошені на майстер-клас, перетворилися на фей та добрих чаклунів і вчилися робити українську іграшку ляльку-мотанку власноруч, уявляючи себе справжніми лялькарями.

 

Узяли тканини клаптик

Вату в нього замотали,

Ниткою обмотали, ніби

перев’язали,-

Спідничку одягли,

міцніше намотали,

Останнє коло накладали,

Зверху ручки примотали.

На голову їй – хустинка,

Ось і вийшла лялечка-дитинка.

Вийшла лялечка гарненька

І безпечна і м’якенька.

 

Керівник гуртка «Оберіг» М.М. Головань,

Учитель української мова та літератури

Тато, мамо, я - спортивна сім'я

   З метою формування родинних традицій до занять фізичною культурою та спортом, організації активного сімейного дозвілля 21 березня у нашій школі  пройшло веселе спортивне свято під назвою «Тато, мама, я — спортивна сім'я». Родини Гричановського Тимофія (2 клас), Унгур’яна Максима( 2 клас), Шестака Дениса (4 клас) та Кушти Тимура (3 клас)  змагалися у силі, спритності, винахідливості. Всі батьки та діти  вправно та гідно виборювали перемогу, але сильнішою стала родина Кушти Тимура.

    Треба відмітити, що змагання проходили  за великої підтримки вболівальників. Всі без виключення учасники отримали призи за активну участь, а кращі з кращих візьмуть участь в міському змаганні “Мама, тато, я - спортивна сім`я”.

   Дякуємо всім за участь!

   Вітаємо переможців!!!!

Масляна

12 березня учителі та учні Миколаївської загальноосвітньої

школи № 2 гостинно запросили батьків, жителів міста на

зимові проводи. На свято Масляної прийшло дуже багато

людей, які потрапили в казкову атмосферу добра, радості,

єдності , доторкнулися до звичаїв і традицій українського

народу. Свято супроводжувалось концертною програмою:

співами, хороводами, танцями, прив'язуванням

колодок, жвавим ярмарком, катанням дітлахів

верхи, козацькими змаганнями. Кульмінацією програми стало

спалення Марени, а з нею згоріли незгоди, негаразди,

хвороби! Радість, щастя та добрий настрій супроводжували

всіх учасників цього яскравого дійства.

Гостями на святі були Миколаївський міський голова - Марков

О.В., секрктар Миколаївської міської ради - Лебєдєв Є.В., член

виконкому Миколаївської міської ради , голова Піклувальної

ради школи - Стрельцов В.І., завідувач методичного кабінету

Слов’янського району головань М.М, методист НМЦ - Ромашка

О.О.

Свято жіночності й краси

Саме такими словами 5 березня в приміщенні школи розпочалося свято, приурочене до Дня 8 Березня. 
   Переповнений зал ( до школи завітало чимало матусь, татусів та бабусь) вітали учні нашої школи. Учні  підготували велику кількість пісенних та танцювальних композицій, подарували присутнім найщиріші слова і побажання.
   Чимало хороших вражень отримали глядачі від щирих вітань школярів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Заходи до Дня початку кримського спротиву

  У кінці лютого в школі були проведені заходи до Дня початку кримського спротиву .

 Мета — показати учням розвиток політичної та соціокультурної ситуації в Криму протягом лютого-березня 2014 року. А за допомогою хронології подій, письмових документів, усних свідчень, візуальних джерел, що документують події, які відбувалися на півострові, показати життя кримськотатарського народу після окупації.

Небесна сотня - герої нашого часу

 19 лютого у Миколаївській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №2 відбулася лінійка-реквієм , під час якої вшанували пам'ять  Героїв Небесної Сотні.

        Захід  розпочався хвилиною мовчання – вшанування  пам’яті невинно загиблих на Майдані. Перед учнями нашої школи виступили воїни, які відправилися захищати рідну Україну з Майдану.. Вони поділилися своїми спогадами, у яких відчувався глибокий біль та патріотизм, захоплення молоддю, що була на Майдані яке має бути гідним прикладом  для наслідування.

        Звучали побажання до молоді бути справжніми патріотами та любити Україну понад усе.

Від імені усіх присутніх учасникам Майдану  були вручені квіти.

День пам'яті воїнів інтернаціоналістів

  Напередодні  річниці з дня виведення обмеженого контингенту радянських військ з Афганістану, в честь Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у школі проведено низку заходів: зустріч з воїнами-інтернаціоналістами, експрес інформації, екскурсії музейною кімнатою, оформлення виставок в шкільній бібліотеці, виготовлення стіннівок.

 На одному подиху пройшла зустріч з воїнами-інтернаціоналістами, які поділилися своїми спогадами та враженнями про страшні події тих часів. 

   Учасники зустрічі вшанували пам'ять тих, хто полігв афганських ущелинах, та кланялися тим,хто прийшов з війни живим, хоча з пораненоюдушею.

    Воїнам-інтернаціоналістам було приємно усвідомлювати, що учні небайдужі до їх подвигів та переймаються долею країни.

   Сподіваємося, це був не одноразовий захі, тому що живе спілкування з такими людьми краще за будь-які чутки та перекази про війну.

Математика - цариця всіх наук"

  В кінці лютого 2016 р. у Миколаївській ЗОШ №2 в початковій ланці пройшов тиждень математики "Математика - цариця всіх наук".Розпочався тиждень з виставки дитячих робіт: "Цифри в малюнках", "Геометрія в моєму житті" (поробки,аплікації, ребуси) На цьому тижні діти познайомилися з історією виникнення математики, з найвидатнішими вченими, філософами. Зацікавили учнів презентіції "Танцюючі цифри", "Математика в житті людини", "Весела геометрія. Надзвичайно весело та цікаво пройшов "Математичний експрес", під час якого діти відвідали різні математичні станції, на яких чекали завдання з квадратом Шульте, ребуси, логічні цікавинки. Математичний турнір допоміг учням проявити свої знання та уміння в ігровій формі. завершило цей тиждень свято "...". Гостями на святі були: Цариця Математика, Мальвіна, Буратіно, Попелюшка, Принц, Кіт Базіліо і багато інших казкових героїв. Разом із ними учні змогли знати "золотий ключик", який допоможе їм в майбутньому відкрити двері до Світу Математики.

28.02.16

  Найактивніші учасники тижня математики були нагороджені грамотами та подарунками. Вчителі початкових класів.

Вечір зустрічі випускників

       4-го лютого у  школі пройшов вечір зустрічі випускників.  Приємно, що більшість із них змогли потрапити на цю зустріч. Свято розпочалося у теплій атмосфері, створеній завдяки креативно прикрашеному залу та щирим посмішкам на обличчях організаторів.

Неможливо не відзначити, що виступи класних керівників кожного з випусків були надзвичайно цікавими. Ми дізналися багато кумедних історій зі шкільного життя деяких випускників. Поринули у атмосферу, коли ще за партами сиділи вже такі дорослі діти. О, ці чудові квіти! Ці дивовижні букети! …та ніжні слова як подяка від випускників їхнім учителям, завучу, директору . 

          Безумовно, однокласники сумували один за одним і дуже раді були зустрітись знову. Тож, одразу після закінчення святкової частини вечора, вони попрямували до своїх класів, щоб усім разом зі своїми вчителями поринути у чарівний світ дитинства і юності, пригадати те, що забулося, те, що пам’ятають і досі.

      Будемо сподіватися, що вечір зустрічі сподобався нашим випускникам і він запам’ятається їм надовго.

            Дуже дякуємо організаторам вечора зустрічі!

 

День Соборності України

  День Соборності України - свято, що відзначається щороку в день проголошення возз'єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в1919 році. 22 січня 1918 року у приміщенні Київського Будинку вчителя було підписано Четвертий універсал , яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. А 1919 року в цей самий день на Софіївській Площі в Києві було проголошено Акт Соборності українських земель. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.

   У школі цей день відзначили   загальношкільним святом "Моя єдина Україна", на якій учні 5-11 класів мали змогу переглянути презентації, відеофільми та відео сюжети на дану тематику, а також підготували цікаву інформацію про області нашої держави. А в 1-4 класах були проведені інформаційні бесіди та конкурс малюнків "Соборна, вільна, незалежна".

   Завершальним етапом нашого сьогоднішнього урочистого дійства ми підтвердили слова державного секретаря ЗУНР Лонгина Цегельського, який говорив про день 22 січня: «Це така дата, що її виучувати будуть напам’ять українські діти грядущих поколінь побіч таких дат, як дата Хрещення Русі, або зруйнування Січі».

    Його слова стали справді пророчими.

  На знак цього учнями школи було утворено «живий ланцюг єдності». Усі разом, узявшись за руки проскандували слова «В день Злуки – єднаймося за руки».

  Сподіваємось, що з кожним роком наш ланцюг єдності буде тільки збільшуватись. Адже тільки в єдності наша країна може досягти кращого життя!

  А ми учні та працівники школи своїми знаннями та клопіткою працею будемо єдиними, бо тільки в згуртованому колективі можна досягти позитивних результатів.

День пам'яті героїв Крут

  Серед героїчних сторінок нашого минулого вибивається на перше місце одне коротке слово – «Крути»!Коротке, але яке велике слово! Воно світить на сторінках нашої історії кривавою зорею найбільших героїчних подвигів!

   Щороку у січневі дні переносимося думкою і духом у той час, у ті святі для нас місця і на той шлях, що завів українських юнаків під Крути.   

   У нашій школі в останні дні січня проведено ряд заходів, приурочених Дню пам’яті героїв Крут. Це класні для учнів 1-11 класів на тему: «Крути: незгасна пам’ять і урок», круглий стіл для старшокласників «Бій під Крутами:  тріумф і трагедія».

     У процесі підготовки до заходу учні провели велику пошукову роботу: вивчили політичні обставини того часу, роздобули карту бою від Крутами і відтворили за нею хід бою, створили фотовиставку портрутів учасників, відібрали відеофільм, пісні та вірші. Нікого не залишив байдужим цей захід. Бо хіба ж можна забути тих юнаків, що принесли в жертву свою молодість, своє життя заради Батьківщини!  

     Такі заходи сприяють формуванню патріотичних почуттів, вчать бути гідними громадянами України, виховують почуття відданості інтересам народу і держави. 

Новорічні свята

  Відомо, що усі діти найбільше чекають свято Нового року! Не виключенням є й учні нашої школи. На свято Новорічної казки до школярів початкової школи завітали чарівні герої. Разом з ними учні в черговий раз переконалися та довели, що основою будь-яких стосунків мають  бути добро і  повага, і що тільки згуртовано, тільки разом можна подолати всі труднощі та вирішити проблеми. Діти допомогли Діду  Морозу повернути посох, разом з ним та Снігуронькою водили хороводи, читали вірші, брали участь у іграх та конкурсах. Для учнів середніх та старших класів були проведені новорічні конкурсно - розважальні програми, де вони старалися   якнайкраще  виконати конкурсні завдання, проявляючи при цьому і свої артистичні дані, і вміння малювати, винахідливість, кмітливість, спритність. А якою радістю сяяли їх обличчя  у новорічних хороводах навколо ялинки! Для старшокласників продовженням свята стала дискотека з конкурсами та іграми. Ну і, звичайно ж, усі учні школи отримали новорічні подарунки від Діда Мороза.

Передноворічна пора – час для веселих свят

Загальношкільна лінійка за підсумками І семестру

   Незабаром закінчення І семестру та довгоочікувані канікули. Варто ще раз нагадати про важливі моменти, які повинні пам'ятати як діти, так і батьки. Тому 21 грудня 2015 року напередодні зимових канікул  для учнів 1-11-х класів було організовано загальношкільну лінійку. Головне питання–правила безпеки життєдіяльності під час зимових канікул.

   Запобігти, попередити, дотримуватися–ці поради стали основним гаслом на лінійці, адже попереду зимові свята та відпочинок.

   Традиційним на лінійці стало нагородження призерів та переможців ІІ(міського) етапу предметних олімпіад , міських та шкільних  конкурсів. Переможці були нагороджені грамотами та солодкими призами.

   Такі лінійки є традиційними в нашій школі та несуть вагомий інформаційний і навчально-виховний характер. Тож нехай нам вистачить сили та наснаги й надалі брати участь у численних конкурсах та підкорювати нові вершини.

Подорож у резиденцію Святого Миколая

19 грудня вся країна відзначає свято Святого Миколая.

Вважається, що діткам, які гарно поводили себе протягом року, він кладе під подушку подарунки та солодощі, а хто не дуже добре — різочку. У ніч з 18 на 19 грудня в оселі, де живуть діти, нечутно приходить Миколай і так само нечутно кладе переважно під подушки жадані дарунки. І що характерно — саме ті дарунки, які собі намріяли слухняні хлопчики й дівчатка.

Садиба Святого Миколая - "офіційна резиденція" покровителя дітей, одного з найулюбленіших і шанованих в Україні святих, чиє свято прийнято відзначати 19 грудня, напередодні Нового року.

У санаторно-оздоровчому центрі соціальної реабілітації «Смарагдове містечко», що в курортному Святогірську, уперше на Донбасі відкрилася резиденція Святого Миколая.

16 грудня 2015 року учні нашої школи відвідали резиденцію Святого Миколая. Діти із задоволенням привіталися зі Святим Миколаєм.

Пройшлись з екскурсією «Смарагдовим містечком»

Київське диво

    12 грудня 2015 року 30 учнів Миколаївської загальноосвітньої школи №2 дуже чекали. Адже саме на цей день була спланована екскурсійна поїздка до столиці рідної України- міста Києва.

   Дітей – вимушених переселенців, дітей із багатодітних родин, членів Клубу вихідного дня «Чудове місто «Дивограй» - запросили до Києва наші вірні друзі – керівники благодійного фонду «Крила»  Ярослава Токар і радник Міністра молоді та спорту Володимир Бульба.

  Екскурсійна програма була насиченою, різноманітною. Затамувавши подих, діти споглядали Володимирський та Михайлівський золотоверхі собори, Софію Київську.

    Не менш захоплюючою виявилася екскурсія у Києво-Печерську лавру, де діти з цікавістю слухали розповідь екскурсовода про засновників Святині, на власні очі побачили мощі багатьох святих.

   Після Києво-Печерської лаври група була запрошена до Національного цирку України. Найбільше дітям сподобалися майстерні виступи акробатів під куполом, кумедні репризи клоунів. Кульмінацією програми був виступ французьких мотогонщиків.

   Учні, батьки та вчителі Миколаївської школи №2 щиро дякують організаторам поїздки за цікаво проведений вихідний день.

      Сподіваємося, що в учнів нашої школи  буде можливість ще не раз відвідати золотоверхий Київ з пізнавальною, цікавою екскурсією

Міський турнір з шахів

Гра у шахи сприяє активізації процесів пізнання та самопізнання. Активна взаємодія дітей під час гри викликає у кожного з них потребу адекватніше сприймати себе самого та своїх одно­літків, а це, у свою чергу, стимулює розвиток самооцінки, саморегуляції та самоконтролю.

Недивно,  що школярі з великим захопленням відвідують шаховий гурток           « Ладья», який з вересня працює у нашій школі. Наприкінці грудня вихованці гуртка взяли участь у міському шаховому турнірі, де Каяєв Р (5 кл.), Мурадов А. (5кл.), Ісаєв А (5 кл.), Голованова М.(4 кл.) гідно представили нашу школу на ціх змаганнях.

Молодці, друзі! Так тримати!

ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ КНЯЗЯ КИЇВСЬКОГО ВОЛОДИМИРА ВЕЛИКОГО

З метою збереження та утвердження традицій української державності, нагадування про роль історичної спадщини Руси-України у їх становленні, визнання важливості прийняття християнства для розвитку українського суспільства як невід’ємної частини європейської цивілізації у школі проведено заходи на вшанування пам’яті Володимира Великого – видатного державного та політичного діяча, князя Київського, творця середньовічної європейської держави Руси-України.

 

Вшанування пам'яті Андрея Шептицького

Андрей Шептицький – один з тих, хто становить знак надії для наших і прийдешніх часів. Він показав, що любов є сильніша від смерті. Нехай життєвий шлях , справи, і світогляд Великого Митрополита як приклад піддержують нас у вірі в краще майбутнє нашої церкви і нашого рідного народу.

10.12.15 р. у нашій школі відбулася година спілкування «Апостол єдності», присвячена Митрополиту Андрею Шептицькому. Учні 9- 11класів з наставниками зуміли створити надзвичайну атмосферу та повністю донести до кожного школяра важливі сторінки життя і діяльності славетного Митрополита Андрея для Церкви та українського народу.

Для кращого пізнання постаті Андрея Шептицького педагог – організатор Задорожня В.В. запропонувала учням 5-9 класів переглянути художній фільм «Владика Андрей», а учням 1-4 класів мультфільм «Андрей Шептицький – світло любові».

Тиждень права

     З 07 по 11грудня 2015 року у нашій школі був проведений Тиждень правових знань.

     Запропоновані заходи дозволили сформувати в учнів правові почуття, активну позицію у правовій сфері; виробити навички і звички правомірної поведінки; подолати в свідомості помилкові погляди та переконання, негативних навичок і звичок поведінки.

День Гідності та Свободи

  19 листопада учні нашої школи підготували літературно-музичну композицію до Дня Гідності та Свободи « Герої не вмирають». Захід пройшов урочисто БК м. Миколаївка. На захід були запрошені старшокласники Миколаївської ЗОШ № 1,3 та гімназія.

 Також був представлений документальний фільм «Воля або смерть», який презентував американський режисер Деміан Колодій. Після перегляду учні змогли поспілкуватися з гостями : волонтерами та військовими, які були безпосередньо учасниками подій на Майдані 2013-2014 років. Зустріч нікого не залишила байдужими.

  В Миколаївський ЗОШ І-ІІІ ст.№2 багато уваги приділяється екологічному вихованню учнів . На базі школи з 2012 року працює клуб «ЕКО» (керівник Ковальова О.В., вчитель початкових класів).

  19 листопада на головній площі міста учасники клубу провели захід «Земля наш дім». Учні 2 класу закликали мешканців Миколаївки любити,  оберігати, доглядати своє містечко. На флоєрах, власноруч виготовлених дітьми, майоріли заклики «Не сміти», «Захисти свій рідний край».

Завітали учасники клубу до дитячого садочка, магазинів та перукарні. Попереду ще багато панів.

Тиждень інформатики

 

Перш ніж відправлятись за кордон

треба пізнати власну країну.

Вже майже стало  традицією в Миколаївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 2 відвідувати музей народної архітектури, побуту, дитячої творчості в селі Прелесне, який розташований в мальовничій місцевості Донецького краю. Цей музей єдиний у східному регіоні.

Він незвичайний. П’ятого листопада учні другого та третього класів разом з батьками та  класними керівниками  Ковальовою О.В. та Котляровою А.В. знову відвідали цей музей. Батьків та учнів вразила ця екскурсія. Особливо запам’ятався комплекс просто неба, який складається з пам’яток народного будівництва: хата, комора, кузня, вітряк. Для дітей було дивом побачити білосніжну хату, вкриту очеретом, якій  майже 130 років. Переступаючи поріг цієї святині, діти були глибоко зворушені, зачаровані привітним затишком. А незвичайне враження справила на них вибілена і розмальована піч – берегиня  родинного вогнища.

         Мелодійний передзвін молотків запросив учнів завітати до діючої кузні. Але найбільше вразив двоповерховий вітряк, якому майже 200 років.

         Далі ми завітали до музейного комплексу, де експонуються зразки народної творчості та побуту: вишиванки, народні картини, музичні інструменти, одяг, меблі, вироби гончарів, різьбярів. Діти зрозуміли, що пам’ятки народної культури свідчать про незвичайний талант і працелюбність українського народу. Дуже цікаво пройшов майстер-клас. Кожна дитина виготовила свою власну ляльку-мотанку, яка стала для них оберегом.

         Бажаємо всім, відвідати цей унікальний музей Донечини.

Тиждень української писемності

Українська мова – знає цілий світ,-

Як трава шовкова, мов калини цвіт.

Не соромся, доню, нею говорить,

Від Карпат до Дону мова ця дзвенить.

Не соромся, сину, мовонька твоя –

Як під небом синім пісня солов'я.

Українська мова – то великий дар.

Мовою твоєю створений «Кобзар».

Олесь Лупій

 

         Серед дат і подій, що збагачують нас духовно, вирізняється День української писемності та мови, який щорічно відзначають в Україні в день пам'яті  Преподобного Нестора-літописця — 9 листопада.

         Преподобний Нестор-літописець-киянин, у сімнадцять років прийшов у Києво-Печерську лавру послушником. Прийняв його сам засновник монастиря преподобний Феодосій. Молитвою та послухом юний подвижник невдовзі перевершив найвидатніших старців. Під час постригу в ченці Нестор був удостоєний сану ієродиякона. Книжкова справа стала змістом його життя.

         Не залишились осторонь цієї дати і у нашій школі. До Дня української писемності та мови у школі організували низку різноманітних цікавих заходів, метою яких було показати красу і багатство рідної мови; виховувати любов і повагу до рідного слова. Це і конкурси, й виставки,  і просто змагання, а також цікаві уроки про скарби рідного слова, тематичні лінійки, класні години.
         Тиждень української писемності та мови розпочався урочистою лінійкою для молодших класiв (1-4),  яку пiдготувала вчитель української мови та лiтератури Зюзь Н.М.

Молодші школярі дізналися про свято української писемності та мови, діяльніть Петра Яцика і просвитителів Кирила та Мефодія. Ведучі закликали дітей любити, вивчати, берегти й шанувати рідну мову.

          Цього ж дня  учні 9-10 класів вкотре написали Всеукраїнський радiодиктант  національної єдності. Він став для усіх, хто його писав, не лише можливістю перевірити свої знання з української мови, а й нагодою відчути себе частиною великої нації.

Крім цього, учні нашої школи  взяли участь у I (шкільному) етапі  Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П.Яцика, унікальному мовному марафоні, зініційованому великим українським благодійником  і громадським діячем Петром Яциком, який усе життя прожив у Канаді, але завжди пам’ятав про рідну землю.

         Після здобуття незалежності він часто приїздив до України. Мовна ситуація в країнi  дуже непокоїла Петра Яцика, бо він був переконаний, що є мова – є й держава, немає мови – немає держави. Так народилася ідея конкурсу з української мови . Рік від року конкурс набуває популярності, бо головна мета  - утверджувати державний статус української мови, підносити її престиж.

Дуже  пізнавальною виявилася лінійка для  учнів 5-11 класів, яку підготувала учитель української мови та літератури Куліш Л.В.  ці заходи сприяли реалізації провідного завдання у виховній роботі – а саме виховання патріотизму, шанобливого ставлення до історичного минулого народу.

         Протягом тижня класні керівники 1-11 класів провели години спiлкування «Мово! Ти дзеркало душі, країни та народу!»

         13 листопада  учні 10-11 класів стали активними учасниками мовознавчого турнiру  «Скарбниці мови рідної», який пiдготувала вчитель української мови та лiтератури Кофанова О.Г. Конкурс складався із шiстьох етапів, кожен з яких містив різноманітні завдання, що дали можливість школярам  проявити свою креативність, оригінальність і закріпити мовні навички.

         Дві команди, «Мовознавцi» (11 клас) та «Вишиванка» (10клас), мали змогу взяти участь у різноманітних конкурсах, а саме: конкурсі «Блiц-турнiр», «Буриме», конкурс капітанів «Вгадай фразеологiзм»(капітани команд за допомогою жестів повинні були передати зміст фразеологізмів, а команда – сказати, який це фразеологізм), «Склади прислiв'я», «Перекладач» та «Добери епітети до слів». Як і годиться, все було по-справжньому: емблеми, девіз, привітання, капітани. Вабило вбрання учасників – гарні вишиванки та вiночки. Учні із захопленням виконували запропоновані завдання.

         Особливістю заходу стало те, що протягом часу, який відводився командам для вирішення завдань, вболiвальники також могли  виявити свої інтелектуальні здібності, взявши участь у конкурсах на знання української мови. Запекла боротьба тривала 45 хвилин, результати були майже однакові, але    останній конкурс, завданням якого було скласти якомога більше епiтетiв до запропонованого слова, виявив найкращих — команду учнів 10 класу «Вишиванка». Команда «Мовознавцi» показала також гарнi знання. Присутні отримали приємні враження та гарний настрій.

         Тиждень української писемності та мови закінчився, але наша любов до рідної мови нескінченна.  Українська мова – мова серця,  мова ласки, мова душі, мова добра. Плекаймо нашу мову!
                                                                        

Учитель української мови

та лiтератури

Кофанова О.Г.

 

Старт соціального проекту "Чудове місто "Дивограй"

  7 листопад 2015 року у школістартував проект Клуб вихідного дня «Чудове місто «Дивограй», мета якого, в першу чергу, організація дозвілля дітей-переселенців, дітей соціально-незахищених категорій (сиріт, під опікою, малозабезпечених, із багатодітних сімей) у вихідний (суботній) день. Даний проект також буде сприяти розвитку творчості дитини, зміцненню фізичного і психологічного здоров’я учнів, зняттю емоційного дискомфорту, створенню ситуації успіху для кожної дитини.

 Кульмінацією свята став виступ українського співака Олександра Кривошапка. Діти мали змогу поспілкуватися з зіркою та зробити фото на пам’ять. За чаєм із солодощами, які підготували батьки наших учнів, діти ще довго обмінювалися приємними враженнями за день

Тиждень енергозбереження

  Упродовж 02-06 жовтня 2015р.проходив тиждень енергозбереження. 
 Проведено комплекс заходів, направлених на популяризацію та пропаганду економічних, екологічних та соціальних переваг енергозбереження та забезпечення виховання у учнів ощадливого ставлення до використання паливно-енергетичних ресурсів.

Театр у мікрофона

   30 жовтня учні нашої школи взяли участь у загальноміському конкурсі «Театр у мікрофону».

    Вони представили на розсуд поважного журі та глядачів уривок з повісті української письменниці Галини Малик «Аля в країні Недоладії» Наші юні артисти (учні 3 класу – Кушта Тимур; учні 4 класу Летко Юлія, Богословська Юлія, Гапонова Анастасія, Фоменко Анастасія; учень 5 класу Науменко Дмитро та учениця 7 класу Андрєць Астанда) були настільки переконливі, щирі, що посіли почесне ІІ місце. Молодці друзі!

Екскурсія у воїнську частину

Виставка малюнків "Ні війні"

Урок мужності

16 днів. Революція на граніті.

 

    До 25-ї річниці Студентської революції у школі були проведені просвітницькі заходи з метою висвітлення історичного значення  Революції у справі здобуття Україною незалежності.Я - абзац. Кликните здесь, чтобы добавить или редактировать текст. Я - идеальное место рассказать о вас, чтобы посетители познакомились с вами поближе.

    Револю́ція на грані́ті (або Студе́нтська револю́ція на грані́ті) — кампанія широкомасштабних акцій ненасильницької громадянської непокори, заздалегідь організована українською радянською молоддю, переважно студентами. Протести тривали з 2 по 17 жовтня 1990 року в Україні (тодішній УРСР). Стрижнем протестних подій було студентське голодування на площі Жовтневої революції у Києві(нинішньому Майдані Незалежності). Протести завершилися підписанням постанови Верховної Ради УРСР, яка гарантувала виконання вимог учасників протесту.

День Покорови Присвятої Богородиці 

        14 жовтня, у день Покрови Пресвятої Богородиці, день українського козацтва в Миколаївську ЗОШ І-ІІІст. №2 завітали шановні гості: Радник міністра молоді та спорту , голова Наглядової ради благодійного фонду «Я вірю в Україну» Володимир Бульба, керівник благодійного фонду «Крила» Ярослава Токар, перший заступник Миколаївського міського голови Фролова Ірина Володимирівна. Вони зустрілися з переселенцями, які тимчасово проживають у м. Миколаївка.

       Учні нашої школи приготували для присутніх музичне привітання, а гості в свою чергу подарували всім дітям невеличкі подарунки (солодощі та книги).

Козацькі розваги

   Свято «Козацькі розваги», яке відбулося у Миколаївській ЗОШ І-ІІІ ст. №2 13 жовтня  довело , що в нашій школі підростають справжні козаки. Маленькі козачата привітали  всіх учасників та гостей зі святом Захисника України та побажали миру, здоров’я, звитяги, а хлопці – старшокласники, об’єднавшись у дружню  команду, довели , що вони спритні, наполегливі та завзяті.

    Разом з командою військових вони змагалися у влучності, силі, швидкості. Перемогла дружба!!! Позитивні емоції всі учасники змогли  висловлювати під час чаювання.

Тиждень права

   З метою підвищення рівня правової освіти та виховання в учнівської молоді ціннісного ставлення до суспільства і держави, формування вміння визнавати пріоритет прав людини, поважати цінності демократичного суспільства у нашій школі з 01 по 08 жовтня 2015 року проходив  тиждень права.

 

        У рамках тижня було проведено ряд заходів, котрі передбачали формування усвідомлення особистістю приналежності до української держави і народу, виховання громадянських якостей, розвитку свідомого ставлення до правил поведінки, виховання поваги до Конституції України та Законів держави.

День учителя

30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек  

  Бібліотекарем школи, Рословою  Тетяною Володимирівною, з учнями 6 класу на честь свята був проведений бібліотечний урок «Історія книги та бібліотеки. Незвичайні бібліотеки». Було показано презентацію про бібліотеки від сивої давнини до сучасності.

Учні нашої школи брали участь у концерті до Дня міста

 «Весела перерва»

 

     У нашій школі продовжується  проект «Весела перерва»!

Він створювався для учнів 1-4 класів, щоб розфарбувати буденне шкільне життя.    Старшокласники розробили програму цікавих занять, якими займаються з малюками на перерві.
 

Відвідування басейну учнями школи

    З метою оздоровлення на початку навчального року учні школи відвідували басейн , розташований у м. Слов'яськ.   

     Під час спеціальних занять з плавання, діти з великим задоволенням навчалися  плавати. Учні залюбки брали участь у різних іграх і змаганнях, які організовували та проводили інструктори.   Всі залишилися задоволені і з нетерпінням чекають нових поїздок до басейну.

 

Конкурс-виставка осінніх композицій «Дари осені»

За вікнами зараз осінь ... Золота пора року, що вражає багатством кольорів, плодів, фантастичним поєднанням фарб: від яскравих, вражаючих уяву, до розмито-прозорих півтонів. Озирніться навколо, вдивіться: кованим золотом виблискує листя, яскраво спалахують різнокольорові ліхтарики айстр і хризантем, крапельками крові застигли на деревах ягоди горобини, і бездонне осіннє небо дивує великою кількістю і яскравістю розсипаних по ньому зірок.

     Саме в цю пору року природа щедра на матеріали для виробів: осінні квіти, гірлянди з жовтого листя, грона горобини, овочі, фрукти, ягоди, шишки і т.д. Щорічно в жовтні в нашій школі проходить конкурс-виставка осінніх композицій «Дари осені». У ці дні фойє навчального закладу наповнюється ароматами осені. Незважаючи на те, що виставка проводиться щорічно, композиції з року в рік не повторюються, а «політ творчої думки» тільки збільшується, і від цього стає тільки цікавіше, різноманітніше. 

"Увага! Діти на дорозі"

  Почався новий навчальний рік, а тому набуває особливої актуальності проблема збереження життя і здоров'я дітей та підлітків.

   У межах місячника "Увага! Діти на дорозі" у школі були проведені конкурси,  години спілкування, навчальні ігри, виступи агітбригад.

Олімпійський тиждень

  Учні нашої школи розуміють, що здоров'я - це одна з вищих людських цінностей, джерело радості та запорука успіху в будь-якій справі, тому Олімпійський тиждень у нашій школі пройшов весело та насичено.

«Велика ціна великої Перемоги»

Минуло 70 років з того часу, як народи Європи перемогли нацизм,  і закінчилася Друга світова війна. Святкуючи річницю Перемоги, учні та вчителі школи провели літературно-музичний захід «Велика ціна великої Перемоги». Завдяки цьому святу розкривалася мета: внесок України в розгром Гітлерівської Німеччини та її союзників, і нагадати, яку дорогу ціну заплатив наш народ у найстрашнішій за всю світову історію війні 1939-1945 років.

4 Вересня на Братській могилі відбувся мітинг, присвячений річниці визволення м.Миколаївка від німецько-фашистських загарбників. Учителі та учні 5-11 класів разом з громадськістю міста схилили голови перед світлою пам’яттю тих, хто віддав своє життя за рідний край, увійшовши в безсмертя.

«Мир і злагода в Україні»

Протягом першого тижня вересня учні молодшої школи взяли участь у конкурсі малюнків на асфальті «Мир і злагода в Україні». Юні художники із задоволенням малювали рідну домівку, школу, родину, поетичні  символи рідної землі.

Свято Першого дзвоника

   Догоріло тепле літо, й веселий дзвоник кличе нас до рідної школи.

   Ми радо зустріли й прийняли до своєї шкільної родини наших першокласників.

  Перший урок про найріднішу для кожної людини Батьківщину -  Україну. Учні та вчителі провели віртуальні екскурсії у минуле нашої країни, висловлювали свої мрії про щасливе майбутнє рідного краю, присвячували своїй неньці - Україні вірші та пісні.

День Незалежності України

            З метою утвердження у дітей та молоді почуття патріотизму у нашій школі пройшов майстер-клас з виготовлення державної символіки з учнями молодших і середніх класів.

     Діти відвідали   виставку у бібліотеці «Єдина і неділима».

   Вчителі познайомилися з електронною презентацією «Історія державного свята».

 

Ваш заголовок

This is a great place to add a tagline.

Tell customers more about you. Add a few words and a stunning pic to grab their attention and get them to click.

This space is ideal for writing a detailed description of your business and the types of services that you provide. Talk about your team and your areas of expertise. 

bottom of page